Menu
Godziny treningów

Grupa średniozaawansowana i zaawansowana

Poniedziałek 17:00-19:00
Trenerzy: W. Sadowski, D. Takunow

Wtorek 17:00-19:00
Trener: W. Sadowski

Środa 17:00-19:00
Trenerzy: W. Sadowski, D. Takunow

Czwartek 17:00-19:00
Trener: W. Sadowski

Piątek 17:00-19:00
Trenerzy W. Sadowski, P. Woźniak

Sobota 10:30-12:00
Trenerzy: W. Sadowski, T. Krawczyk


Grupa początkująca i najmłodsza

Poniedziałek 16:00-17:15
Trener: W. Sadowski

Środa 16:00-17:15
Trener: W. Sadowski

Piątek 16:00-17:15
Trener: W. Sadowski

Sobota 12:00-13:30
Trenerzy: W. Sadowski, T. Krawczyk


AKADEMIA MLUKSIAKÓW
zajęcia rekreacyjno-ruchowe

Wtorek 16:00-17:00
Instruktorka: M. Kraczkowska

Czwartek 16:00-17:00
Instruktorka: M. Kraczkowska


SP Karścino

Wtorek 16:00-17:30
Trener: P. Woźniak

Czwartek 16:00-17:30
Trener: P. Woźniak

Sala treningowa
Hala Sportowa
ul. Kościuszki 30
78-230 Karlino
Trener - Kontakt
Wojciech Sadowski
tel. 533 277 503
Licznik odwiedzin
trwa inicjalizacja, prosze czekac...

ARCHIWUM

2013       2014       2015       2016       2017


ROK   2017ROK   2016


Udane wakacje dla MLUKS

Nasi zawodnicy wzieli udział w wielu zgrupowaniach sportowych m. in. w Sarbinowie, Koczale, Prividz (Słowacja), Borowicach, Tucznie.

oglądaj dalej

Harmonogram wyjazdów w okresie wakacyjnym zawodników
MLUKS Karlino

 1. 1-6 .07 (6 dni ) Sarbinowo –zgrupowanie kadry wojewódzkiej w grupie młodzik.
 2. 23.07-3.08 (12dni) Świdwin - zgrupowanie kadry wojewódzkiej w grupie młodzik
 3. 31.07-7.08 (8dni) Borne Sulinowo- zgrupowanie dla roczników 2004 i młodsi.
 4. 1-6.08 (6 dni) Karlino – obóz dochodzeniowy w kadrą.
 5. 12-21.08 (10dni) Koszalin- zgrupowanie dla roczników 2003 i starsi.
 6. Zawodnicy Monika Klepuszewska, Amanda Tomczyk i Krystian Brzeziński będą brali udział na zgrupowaniach kadry narodowej.
 7. Zgrupowanie Ludowych Zespołów Sportowych w Karpaczu, (10 dni).
Osoby zainteresowane wysłaniem dziecka na zgrupowanie, bardzo proszę o kontakt z trenerem Wojciechem Sadowskim. tel. 533 277 503


I Puchar Polski Kadetów

W Chęcinach odbył się II Puchar Polski, który był eliminacją do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Nasi zawodnicy wrócili z trzema medalami, Amanda Tomczyk i Monika Klepuszewska zdobyły złoto, a Krystian Brzeziński srebro.

Monika potwierdziła swoją pozycje w kategorii 46kg a Amanda 49kg wygrała z bardziej doświadczoną zawodniczką z Kraśnika, reprezentantką kraju z ubiegłego roku. Krystian 54kg zajął drugie miejsce ale nadal będzie miał okazje sprostować swój rewanż na OOM.

Bardzo dobrze spisali się również Sebastian Tomczyk 54kg z wynikiem dwóch wygranych walk oraz Kamil Angrot 69kg, który miał trzy zwycięskie pojedynki dzięki czemu również zakwalifikowali się do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży zajmując miejsca w pierwszej ósemce.


I Puchar Polski Kadetów

W marcowym Pucharze Polski kadetów w Świdwinie nasz klub najlepiej reprezentował Krystian Brzeziński ( 54kg ), który wygrał wszystkie walki.

W drodze do finału pokonał:
Gibasiewicz Eryk (CERAMIK Krotoszyn) 6:0,Rejnart Klaudiusz (SLAVIA Ruda Śląska) 10:0,Kricki Konrad (TECHNIK Świdwin) 8:2,Fabiś Maksymilian (CERAMIK Krotoszyn) 11:1

W finale Krystian spotkał się z Kordianem Skrzyńskim (AKS Białogard). Obaj zawodnicy zajęli w ubiegłym roku V miejsce na Mistrzostwach Europy, co dodatkowo wzbudziło wiele emocje, choć bardziej faworyzowany był zawodnik z klubu AKS Białogard.

W walce finałowej emocje towarzyszyły do samego końca, ostatecznie z wynikiem 6:6 na korzyść Krystiana, który niespodziewanie został zwycięzcą zawodów. W zawodach udział brali również Sebastian Tomczyk 58kg z wynikiem dwóch walk wygranych zajął 12 miejsce oraz Kamil Angrot i Piotr Marcinkowski.


I Puchar Polski juniorek młodszych

Monika Klepuszewska w kategorii 46kg zdobyła złoty medal, a Amanda Tomczyk w kat. 49kg brązowy.

W klasyfikacji drużynowej województwo zachodniopomorskie uplasowało się na drugim miejscu! Tak wysoka pozycja jest zasługą trzech klubów w naszym województwie: MLUKS Karlino, ZKS Koszalin i AKS Białogard.


Pierwsze zawody w 2016 roku

Cztery zawodniczki z naszego klubu rozpoczęły już sezon startowy. Zawody zorganizowane były w dwóch grupach wiekowych: młodzik i kadetek. Klub zdobył kolejne medale niestety nie wszystkie były złote jednak sam start to kolejne doświadczenie oraz punkt odniesienia swoich sił we współzawodnictwie.

W grupie wiekowej młodzik Oliwia Dąbrowska 39kg wygrała wszystkie swoje walki zdobywając złoty medal. Następna młodziczka Natalia Walczak rywalizowała do 48kg w silnie obsadzonej kategorii zajmując trzecie miejsce. W tej samej kategorii wagowej startowała Monika Klepuszewska, która zajęła drugie miejsce. W kat. 52kg Amanda Tomczyk zajęła trzecie miejsce. Był to pierwszy sprawdzający start dziewcząt, które od poniedziałku będą brały udział w zgrupowaniu kadry w Poznaniu.


ROK   2015

Pracowity czas dla MLUKS Karlino

W dniu 14 listopada br. uczestniczyliśmy w I Ogólnopolskim Turnieju młodzików i dzieci w Osielsku. Udział brały dwie ekipy zagraniczne z Ukrainy i Rosji oraz kluby z kraju. W tym samym czasie inni zawodnicy MLUKS-u walczyli w Koczale, a nasz kadet Krystian Brzeziński brał udział w turnieju rozgrywanym na Słowacji zajmując 2 miejsce. Łączny dorobek naszych zawodników wynosi 8 medali w tym 4 na najwyższym stopniu podium!

Wyniki z zawodów

Osielsko:
Amanda Tomczyk 1miejsce
Oliwia Dąbrowska 1 miejsce
Brandon Wieczorek 2 miejsce
Kamil Angrot 2 miejsce

Koczała:
Monika Klepuszewska 1 miejsce
Piotr Marcinkowski 1 miejsce
Filip Szucki 3 miejsce
Igor Puch 4 miejsce


Jesienny Puchar Polski Kadetów

Jesienny Puchar Polski kadetów (15-17lat). Lider w tej grupie wiekowej MLUKS-u Krystian Brzeziński, w nowej kategorii wagowej 50kg zajął 3 miejsce. Udanym występem może pochwalić się Sebastian Tomczyk, który w kat. 54kg zajął 3 miejsce. W zawodach brali również udział Kamil Angrot i Piotr Marcinkowski obydwoje w kat. 76kg zakończyli zawody po jednej wygranej walce.

W następny weekend Krystian pojedzie na turniej zagraniczny do Kłajpedy na Litwie. Również w Kielcach Monika Klepuszewska wraz z Amandą Tomczyk będą walczyć na Pucharze Polski w grupie wiekowej kadetek.


Ogólnopolski Turniej Klasyfikacyjny młodzików i młodziczek

W dniach 9-10.10.2015r. w Miliczu rozegrany został Ogólnopolski Turniej Klasyfikacyjny młodzików i młodziczek w zapasach w stylu wolnym i zapasach kobiet. W zawodach uczestniczyło 173 zawodników i zawodniczek z 30 klubów z kraju. MLUKSiaki reprezentowała czteroosobowa ekipa.

Najlepiej spisały się dziewczęta, które nie miały sobie równych w swoich kategoriach wagowych. Natalia Walczak i Monika Klepuszewska zdobyły złote medale. Natalia żeby być najlepszą zawodniczką musiała wygrać trzy walki, natomiast Monika cztery. W grupie chłopców w kategorii do 59 kg Brandon Wieczorek miał szansę zdobyć brązowy medal. Brandon wygrał dwie walki zajmując ostatecznie 5 miejsce. W kat. do 85kg Piotr Marcinkowski wrócił z turnieju z tylko jedną wygraną walką, Piotrek musiał tym razem zadowolić się 7 miejscem.


III miejsce MLUKS Karlina na turnieju w Niedalinie

W Sobotę 4 lipca trzech naszych zawodników pojechało do Niedalina, aby powalczyć o Puchar Starosty Koszalińskiego. Dzięki zaangażowaniu naszych zawodników, którzy wywalczyli trzy medale zajęliśmy jako klub trzecie miejsce, za Koszalinem i Świdwinem.


W zawodach udział wzięli:

Marcinkowski Piotr I miejsce
Klepuszewski Maciej II miejsce
Wieczorek Brandon II miejsce


Turniej Mini Zapasów w Wolinie

W minioną sobotę najmłodsi adepci zapaśniczego klubu MLUKSu brali udział w turnieju mini zapasów w Wolinie. Obecnie 13 osobowa grupa przebywa w Międzywodziu, gdzie odbywa się zgrupowanie integracyjne dzieci do lat 9. Poniżej wyniki indywidualne MLUKSiaków:

Damian Robakowski 1 miejsce
Cezary Lange 1 miejsce
Olaf Iversen 2 miejsce
Dawid Juraszek 2 miejsce
Jakub Kargul 1 miejsce
Mikołaj Graczyk 3 miejsce
Olek Habiniak 3 miejsce
Jakub Zjawiony 2 miejsce


Mecz w Skole Podstawowej w Karwinie

W dniu 24.06 w Szkole Podstawowej w Karwinie został zorganizowany mecz w którym brały udział szkoły podstawowe z gminy Karlino w rywalizacji ze szkoła podstawową w Karlinie. Po bardzo zaciętych walkach wygrały szkoły z gminy Karlino większością wygranych walk wynikiem 6:5!


Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży

W dniach 19-21.06 w Solcu Kujawski odbyła się Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży. Jest to wielkie sportowe święto dla młodzieży w grupie wiekowej 15-17 lat, na które zawodnicy oraz trenerzy czekali cały rok. Impreza ta kończy okres sprawdzający przed Mistrzostwami Europy. Na zawodach bardzo dobrze wypadała zawodniczka MLUKS Karlino Amanda Tomczyk kat. 49kg., która po 4 wygranych rundach walk dotarła do finału. Tam Amanda spotkała się z zawodniczką z Kraśnika i przegrała walkę na tusz zapaśniczy. W zawodach z chłopców najlepiej spisał się Sebastian Tomczyk kat. 50kg, który zajął 7 miejsce.


Mistrzostwa Polski LZS do lat 14

Pracowity weekend MLUKSiaków Wyjazd Krystiana Brzezińskiego z reprezentacją do Luckenwalde, gdzie Krystian Brzeziński wywalczył III miejsce . Młodsze pokolenie MLUKSu startowało w tym samym czasie Piotrkowie Trybunalskim, gdzie odbywały się Mistrzostwa Polski LZS do lat 14. Sara Dąbrowska i Natalia 44kg i Natalia Walczak 40kg 3 miejsca oraz Maciej Klepuszewski 53 kg 2 miejsce.


Drużynowe Mistrzostwa Powiatu białogardzkiego

W zawodach brały udział Szkoły Podstawowe Białogardu nr 4,5,3 oraz szkoła podstawowa z Karlina. Zawody były organizowane w Białogardzie w szkole podstawowej nr 4. Rozegrane zostały cztery mecze. Szkoła podstawowa w Karlinie zajęła drugie miejsce ulegając jedynie w finałowym meczu z wynikiem walk 5:4.


Ogólnopolski Turniej młodzików do lat 14

W dniach 5-6 czerwiec w Radomiu odbył się Ogólnopolski Turniej młodzików do lat 14. W zawodach brała udział zawodnika MLUKS Karlino, która zajęła 3 miejsce. W dniach 3-6 czerwca w Radomiu odbyła się konferencja organizowana przez Polski Związek Zapaśniczy pt. „szkolenie młodych trenerów” w sporcie zapaśniczym. W konferencji w której wykłady prowadzili specjaliści z dr. psychologii i metody nauczania zapasów , szkoleniowcy MLUKS Karlino Dawid Takunow i Patryk Wożniak ten ostatni od niedawna pomaga w prowadzeniu zajęć, obaj podnosili swoje kompetencje szkoleniowe.


Ogólnopolski Turniej Młodzików i Młodziczek (12-14lat)

W dniach 8-9 maja w Krotoszynie rozegrany został Ogólnopolski Turniej Młodzików i Młodziczek (12-14lat). Na zawody przyjechało 40 klubów z całej Polski w łącznej ilości 240 osób. Z naszego klubu najlepiej spisała się Monika Klepuszewska, która w kat. 44kg wygrała wszystkie swoje walki przez przewagę techniczną, zajmując I miejsce. Zawodniczka jest aktualna Mistrzynią Polski z roku 2014, na zawodach w Krotoszynie pokazała, że nadal jest faworytem w listopadowych Mistrzostwach Polski. Poza Moniką udanym występem może pochwalić się również Natalia Walczak 37kg, która zajęła III miejsce. W grupie dziewcząt była także Klaudia Suczyńska 52kg, która zajęła XI miejsce.

W zawodach udział brali również chłopcy: Piotr Różański 47kg oraz Maciej Klepuszewski 53kg, obaj wygrali po dwie walki zajmując miejsca poza podium. Nie mniej jednak udział w zawodach obu zawodników można zaliczyć do bardzo udanych.


Pięć medali zapaśników na Igrzyskach Europejskich w Baku

W Azerbejdżanie, a dokładniej w Baku odbywają się pierwsze Europejskie Igrzyska, w których zapaśnicy z naszego kraju przywiozą aż pięć medali. Wszystkie wywalczyli wolniacy. Na podium stanęły trzy kobiety i dwóch mężczyzn.

Gadżijew dobrze rozpoczął finałową rywalizację. Polak wywierał presję na swoim rywalu, ale nie potrafił zainkasować żadnego punktowanego sprowadzenia. Jedyny punkt na koncie reprezentant Polski otrzymał za pasywnośc swojego przeciwnika. Pod koniec pierwszej rundy Gadżijew spróbował zejść do nóg Rosjanina, ale niestety po chwili wylądował na plecach i dwa punkty powędrowały do Gazimagomedova.

Gadżijew (AKS Białogard) w jedynym starciu 1/16 finału pokonał Bułgara Mirosława Kirowa 3:0, a następnie poradził sobie z mistrzem Europy z 2014 roku reprezentantem gospodarzy Rusłanem Dibirgadżijewem 3:1. W kolejnej rundzie również na punkty wygrał z Węgrem Zsomborem Gulyasem 3:1, a w półfinale - z Gruzinem Dawitem Tlaszadze 4:0.

W kategorii 86 kilogramów Marcinkiewicz w pojedynku o trzecie miejsce pokonał rzutem na taśmę reprezentanta gospodarzy Nurmagomeda Qadjiyeva. Polak po pierwszej rundzie przegrywał 0:3, by ostatecznie zwyciężyć 5:3 i zdobyć brązowy medal I Igrzysk Europejskich.

Marcinkiewicz (LKS Orzeł Namysłów) rozpoczął zmagania od 1/8 finału, w której pokonał reprezentanta Macedonii Halila Zubairova 3:1, a później wyeliminował Francuza Akhmeda Aibueva 3:1. W półfinale trafił jednak na mistrza świata i Europy Rosjanina Abdulraszida Sadulajewa, który wygrał z Polakiem w pierwszej rundzie przez przewagę techniczną.

Nasze kobiety wystartowały jeszcze lepiej zdobywając trzy medale. Iwona Matkowska zajęła trzecie miejsce w zapasach w kategorii do 48 kg, a następnie Katarzyna Krawczyk została wicemistrzynią igrzysk w zapasach w kategorii do 55 kg. Ostatni medal dla Polskich zapasów kobiet przywiezie Roksana Zasina, która po bardzo zaciętej walce przegrała w finale z zawodniczką gospodarzy.

Do Baku pojechało dwóch zawodników z zaprzyjaźnionego AKS’u Białogard wspomniany medalista Gadżijew oraz Krzysztof Bieńkowski w kategorii do 61 kilogramów. Mamy wielką nadzieję, że w przyszłości dołączą do nich zawodnicy MLUKS Karlino.


Międzynarodowy turniej zapaśniczy dla dziewczyn w Karlinie

W Karlinie 13.06.2015 odbył się Międzynarodowy Turniej dla kadetek i juniorek. W zawodach wzięły udział zawodniczki kadry Polski, Niemiec, Norwegii oraz Ukrainy. MLUKS Karlino reprezentowany był przez dwie nasze zawodniczki.

W Karlinie 13.06.2015 odbył się Międzynarodowy Turniej dla kadetek i juniorek. W zawodach wzięły udział zawodniczki kadry Polski, Niemiec, Norwegii oraz Ukrainy.

Najlepsze zawodniczki z czterech krajów przebywały przed turniejem na zgrupowaniu sportowym w Koszalinie, a zawody w Karlinie były możliwością zamknięcia treningów sportową rywalizacją. Dzięki zorganizowanemu turniejowi z najlepszymi zawodniczkami Europy mogły powalczyć również dziewczyny, które nie dostały się jeszcze do kadry naszego kraju.

MLUKS Karlino reprezentowany był godnie przez dwie nasze zawodniczki Monikę Klepuszewską, która zajęła II miejsce w kategorii 43kg oraz Amandę Tomczyk, która wywalczyła brązowy medal w kategorii wagowej do 46 kilogramów.

obejrzyj zdjęcia


Międzynarodowy turniej zapaśniczy w Pieszycach

Z okazji Konstytucji 3 maja w miejscowości Pieszyce (woj. dolnośląskim) został rozegrany Międzynarodowy turniej zapaśniczy, w którym brało udział 130 zawodników i zawodniczek z 14 klubów. MLUKS Karlino w klasyfikacji drużynowej zajął trzecie miejsce ulegając tylko klubom z Wrocławia i gospodarzom. Bardzo udany występ może zaliczyć Amanda Tomczyk, która przyjechała do Pieszyc prosto ze Świeradowa Zdrój, gdzie przebywała z kadrą narodową na zgrupowaniu. Amanda wygrała z bardzo utytułowaną zawodniczka z Wałbrzycha, która jest piątą zawodniczką ubiegłorocznych Mistrzostw Europy.

Poniżej wyniki:

Kadetki 15-17 lat:

Amanda Tomczyk 49kg - 1 miejsce

Młodziczki 12-14 lat:

Monika Klepuszewska 44kg - 1 miejsce
Natalia Polaczek 44kg - 2 miejsce
Patrycja Laskowska 44kg - 3 miejsce
Sara Dąbrowska 48kg - 3 miejsce
Stępień Martyna 55kg - 3 miejsce
Emilia Plis 59kg - 2 miejsceMłodzicy 12-14 lat:

Tomasz Jurczak 34kg - 7 miejsce
Jakub Wójcicki 42kg - 6 miejsce
Różański Piotr 47kg - 3 miejsce
Klepuszewski Maciej 53kg - 2 miejsce
Żurawiecki Ernest 53kg - 3 miejsce
Brandon Wieczorek 53kg - 5 miejsce
Purgat Michał 53kg - 6 miejsce
Arkadiusz Maksalon 53kg - 8 miejsce
Piotr Marcinkowski 85kg- 5 miejsce
Dawid Kostyk 100kg- 2 miejsce


Puchar Polski kadetów do lat 17 w Włodawie

W dniach 20-23marca we Włodawie odbył się Puchar Polski kadetów do lat 17. Do Włodawy przyjechało ponad 177 zawodników z 46 klubów z Polski, zawody były pierwszą eliminacją do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, która odbędzie się w czerwcu. Udany występ może zaliczyć Krystian Brzeziński (16lat), który wygrał wszystkie swoje walki przed czasem tym samym zdobywając złoty medal.


Krystian obronił się jako faworyt w kategorii do 42kg i będzie brany pod uwagę trenera kadry do Mistrzostw Europy i Świata, które odbędą się sierpniu w Serbii i Bośni i Hercegowina. Bliski uzyskania kwalifikacji był również Sebastian Tomczyk 50kg, który zajął 9 miejsce. Dla pozostałych zawodników był to pierwszy start w grupie wiekowej kadet i zajęli kolejno:

 • Kamil Madejski - 46kg - 10 miejsce
 • Hubert Sudoł - 58kg - 23 miejsce
 • Kamil Angrot - 69kg - 21 miejsce


W zawodach pierwsza ósemka kwalifikowała się do OOM. Zawodnicy którym się nie udało zakwalifikować we Włodawie będą mieli jeszcze jedną szanse w zawodach majowych, które odbędą się Koronowie.


Turniej wojewódzki grupy młodzików i młodziczek w Karlinie

W sobotę w Regionalnym Centrum Turystki i Sportu w Karlinie odbył się turniej wojewódzki grupy młodzików i młodziczek oraz zabawy z mocowaniem dla najmłodszych o puchar prezesa Zarządu Obiektów Sportowych, Turystycznych i Rekreacyjnych. Do Karlina przyjechało 198 dzieci z 13 klubów z województwa zachodniopomorskiego. W Klasyfikacji ogólnej zwyciężył nasz klub MLUKS Karlino uzyskując aż 91pkt., wyprzedzając kolejno kluby: Feniks Stargard Szczeciński 72pkt., Wiking Wolin 54pkt., Spartakus Pyrzyce 53pkt., AKS Białogard 40pkt., GIMSPORT Międzyzdroje 27kg i pozostałe.

Grupa najmłodsza od 6 do 9lat

 1. 18kg - Gwóźdź Aleksandra III m.
 2. 21kg - Pawlak Mikołaj IIIm.
 3. 23kg - Pankowska Nikola IIIm.
 4. Olek Habiniak IIIm.
 5. 25kg - Lange Cezary IIIm.
 6. Marta Laskowska IIIm.
 7. 26kg - Juraczek Dawid IIIm.
 8. 27kg - Danuta Sandomierska III.
 9. 28kg - Chabiniak Kacper IIIm.
 10. 29kg - Eryk Walczak IIIm.
 11. Kotala Filip IIIm.
 12. 31kg - Siudowski Michał Im.
 13. 33kg - Robakowski Damian Im.
 14. 34kg - Kotala Kuba IIIm.
 15. 42kg - Kolczyński Kuba IIIm.
 16. 45kg - Kargul Jakub Im
 17. Miłosz Klepuszewski IIIm.

Grupa młodzik 12-14lat:

 1. 35kg - Igor Puch Vm.
 2. Tomasz Gasiński VIIm.
 3. 47kg - Piotr Różański IIIm.
 4. Staniszewski Dawid IIIm.
 5. 53kg - Maksanon Arkadiusz XVm.
 6. Brandon Wieczorek VIIm.
 7. Klepuszewski Maciej VIm.
 8. Purgat Michał Vm.
 9. 59kg - Fedrau Karol Vm.
 10. 85kg - Piotr Marcinkowski IIm.
 11. 100kg - Dawid Kostyk Iim.

Młodziczki 12-14lat:

 1. 37kg - Oliwia Dąbrowska Im.
 2. Natalia Walczak IIm.
 3. 44kg - Patrycja Laskowska VIIm.
 4. Sara Dąbrowska IIIm.
 5. 48kg - Monika Klepuszewska Im.
 6. 52kg - Klaudia Suczyńska Im.
 7. 57kg - Emilia Plis IIIm.
 8. 67kg - Andżelika Sismut II m.
 9. Dominika Kołodziej IIIm.

obejrzyj zdjęcia


MLUKS na wyjazdach

W miniony weekend odbyły się dwie imprezy, w których brali udział zawodnicy i zawodniczki MLUKS.

Pierwsza to Międzynarodowe Mistrzostwa Polski kadetek w Kraśniku z udziałem 105 zawodniczek z 37 klubów w tym również reprezentacje: Ukrainy, Białorusi, Słowacji, Czech oraz Włoch. Dwie z czterech wygrane walki Amandy Tomczyk dały ostatecznie 7 miejsce. Bardzo duża konkurencja w tej kategorii wagowej zdominowana przez zawodniczki z Ukrainy i Białorusi. Dobra postawa Amandy na zawodach zaowocowała powołaniem na zgrupowanie, które odbędzie się na przełomie kwietnia i maja w Sieradzu. Tym samym możliwość rywalizacji o start na Mistrzostwach Europy, które odbędą się w Serbii w sierpniu.

Przed zawodniczką MLUKS-u jeszcze dwa starty jeden zagraniczny, a drugi pod koniec czerwca na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży.

Druga impreza to Mistrzostwa Polski Ludowych Zespołów Sportowych do lat 17 w Odolanowie. W zawodach brali udział Sebastian Tomczyk 54kg, Hubert Sudoł 58kg i Kamil Angrot 69kg, którym niestety nie udało się zająć miejsca na podium. W zawodach zabrakło Krystiana Brzezińskiego, faworyta do złotego medalu, który brał udział w tym czasie w ważnym wydarzeniu szkolnym . Krystian podobnie jak Amanda będzie brał udział zgrupowaniu we Władysławowie, po którym pojedzie z kadrą na turniej do Węgier.


Mistrzostwa Województwao Puchar burmistrza Karlina

Dnia 28 lutego w Regionalnym Centrum Turystyki i Sportu w Karlinie odbyły się Mistrzostwa Województwa juniorek i kadetek oraz turniej młodzików i młodziczek o Puchar burmistrza Karlina. W zawodach brało udział 170 zawodniczek i zawodników z 14 klubów z województwa z achodniopomorskiego .W klasyfikacji młodziczek MLUKS Karlino zajęło pierwsze miejsce wyprzedzając AKS Białogard i ZKS Koszalin.

Gościem honorowym na zawodach był trener kadry narodowej seniorów Usup Abusalamov, przekazał on burmistrzowi nagrodę z Polskiego Związku Zapaśniczego za wspieranie zapasów w gminie Karlino. Trener kadry Polski dodatkowo zaproponował rozegranie w karlińskiej hali meczu międzypaństwowego reprezentacji Rumuni i Polski w zapasach na dzień 6 marca(piątek).

Na zawodach zostały wyróżnione zawodniczki MLUKS Amanda Tomczyk oraz Monika Klepuszewska przez Zachodniopomorską Federacje Sportu, które według rankingu Polskiego Związku Zapaśniczego były najlepszymi zawodniczkami bez podziału na kategorie wagowe w województwie zachodniopomorskim. Nagrodę przekazał Józef Leszczyk, prezes Zachodniopomorskiego Związku Zapaśniczego. Poniżej przedstawiamy wyniki z zawodów:

Młodzicy:
35kg Puch Igor V m.
Gasiński Tomasz VI m.
47kg Klepuszewski Maciej III m.
53kg Wieczorek Brandon VI m.

Młodziczki:
44kg Klepuszewska Monika I m.
48kg Dąbrowska Sara IIIm.
Turowska Jula Vm.
52kg Suczyńska Klaudia Im.

Kadet:
46kg Brzeziński Krystian Im.
Madejski Kamil IIIm.
50kg Tomczyk Sebastian IIIm.
58kg Sudoł Hubert IIm.
Calik Konrad IIIm.
69kg Angrot Kamil Vm.

Kadetki+juniorki:
48kg Daria Dąbrowska Im.
51 Amanda Tomczyk Im.


Mecz Polska-Rumunia

W pięknej hali widowiskowo-sportowej w Karlinie 06.03.2015 odbył się mecz Polska kontra Rumunia. Imprezę sportową uświetnił swoim przybyciem Burmistrz Karlina Waldemar Miśko.

Kibice i sympatycy tego sportu, a tych w naszym regionie nie brakuje mogli zobaczyć osiem walk na na wysokim międzynarodowy poziomie. Na macie spotkali się najlepsi zawodnicy obydwu krajów w dziewięciu rożnych kategoriach wagowych. Wśród nich nie brakowało medalistów Mistrzostw Europy i Świata.

W Polskiej drużynie znalazło się aż pięciu zawodników z zaprzyjaźnionego klubu AKS Białogard: Tomasz Ogonowski, Krzysztof Bieńkowski, Magomedmurad Gadziev, Zbyszek Baranowski, Kamil Skaskiewicz . (Nasi kadrowicze grupy seniorskiej jeszcze rosną.) Bardzo zacięty pojedynek stoczył Krzysztof Bieńkowski, który przy remisowym stosunku punktowym 2:2 pokonał swojego przeciwnika. Mecz wygrała Polska Drużyna 6:2. GRATULUJEMY!

Swoje walki powygrywali:

57kg
Adrian Hajduk - Andrei Duro
61kg
Tomasz Ogonowski – Raul Donu
65kg
Krzysztof Bieńkowski - George Bucur
70kg
Magomedmurad Gadziev – Adrian-Ionut Moise
74kg
Andrzej Sokalski - Madazin Minzala
86kg
Zbyszek Baranowski – Stefan Gheorghita
97kg
Radosław Baran – Vasile-Vlad Caras
125kg
Kamil Skaskiewicz – Rares Chintoan


Wojewódzka Olimpiada Młodzieży

Dnia 14 lutego w Białogardzie odbyła się Wojewódzka Olimpiada Młodzieży w zapasach dla dzieci w wieku do 9 lat oraz w wieku 10-11lat. W zawodach udział wzięło 110 dzieci, z 13 klubów z całego województwa. W ogólnej klasyfikacji MLUKS Karlino zajęło II miejsce, które nieznacznie przegrało ze Stargardem Szczecińskim.

Poniżej wyniki:

Mini zapasy – 5-9 lat

Skibiński Maciej 23kg- 3 miejsce
Nowicki Mateusz 25kg- 2 miejsce
Balcerak Oliwia 25kg- 3 miejsce
Wiśniewski Hubert 26kg- 2 miejsce
Juraszek Dawid 27kg- 3 miejsce
Oleksik Dawid 28kg- 2 miejsce
Robakowski Damian 34kg- 2 miejsce
Graczyk Mikołaj 34kg- 3 miejsce
Wajs Remigiusz 34kg- 3 miejsce
Long Szymon 37kg- 3 miejsce
Kolczyński Jakub 41kg- 3 miejsce
Kołodziej Radosław 46kg- 2 miejsce

WOM Młodziczki – 10-11 lat

Dąbrowska Oliwia 37kg- 1 miejsce

obejrzyj zdjęcia


Udany debiut Krystiana w reprezentacji!

W dniach 6-7 luty w Kaliningradzie(Rosja) odbył się międzynarodowy turniej zapaśniczy. W zawodach brało udział siedem państw, w tym również zawodnicy z republiki Dagestan. Reprezentacja Polski wróciła z dorobkiem 6 medali, dwa złota oraz cztery brązy.

Krystian Brzeziński w kat. 42kg zajął pierwsze miejsce, wygrywając 4 walki. W zawodach startował również Kamil Angrot, który walczył zarówno w nowej kategorii 69kg jak i w grupie wiekowej, dlatego też musiał uznać wyższość sportową swoich przeciwników. Po zawodach, zawodnicy pozostali w Kaliningradzie na zgrupowaniu do 14 lutego.


Zimowe Ferie MLUKSiaków

W ferie najmłodsi z sekcji zapaśniczej w Karlinie uczestniczyli razem z trenerami Dawidem Takunowem i Tadeuszem Krawczykiem w zajęciach dwa razy dziennie. Mieliśmy również udostępnioną część sali widowiskowej, gdzie były prowadzone zajęcia. Oprócz samych zapasów najmłodsi korzystali z zajęć rekreacyjnych w Kołobrzegu na basenie i lodowisku.

Starsi zawodnicy trenowali na zgrupowaniach kadry Polski w Białogardzie, Brzegu Dolnym. Obecnie zawodnicy przebywają na zgrupowaniach do 13 lutego, Amanda Tomczyk w Poznaniu, Sebastian Tomczyk w Raciborzu, a Krystian Brzeziński z Kamilem Angrotem 6 lutego pojadą do Kaliningradu, gdzie będą trenować z reprezentantami innych krajów. Dnia 28 lutego w Karlinie odbędą się zawody zapaśnicze, na których MLUKSiaki będą mogli zaprezentować swoją sportową formę :)

obejrzyj zdjęcia


Turniej Sylwestrowy dla MLUKSiaków

W dniu 31 grudnia 2014, aby tradycji stało się zadość, co roku jest organizowany turniej do jednego punktu dla zawodników MLUKS. Turniej odbył się bez podziału na kategorie wagowe w dwóch grupach wiekowych.

W grupie najmłodszej do lat 10 najlepszą tym razem okazała się zawodniczka Oliwia Dąbrowska, drugie miejsce dla Nikodema Majchrzaka i trzecie dla Damiana Robaczewskiego.

W grupie starszej jak w ubiegłym roku tytuł mistrza sylwestrowego turnieju przypadł dla Huberta Sudoł, który w nagrodę otrzymał nagrodę pieniężną. Kamil Angrot, a trzecie Sebastian Tomczyk. Rozgrywce sportowej między Mluksiakami towarzyszyło dużo emocji, zwłaszcza podczas walki Krystiana Brzeżińskiego i Amandy Tomczyk, gdzie po rozstrzygnięciu spornego wyniku ostatecznie wygrał Krystian.

W turnieju sylwestrowym brała udział pani dyrektor Szkoły Podstawowej Beata Pawlik, która przekazała nagrody dla zawodników. Należy wspomnieć, że pani dyrektor Beata Pawlik wykazuje się szczególym zaangażowaniem przy organizacji imprez i czynnym uczestnictwem w każdej akcji MLUKS-u. Za co zarząd klubu MLUKS Karlino jest niezmiernie wdzięczny.

obejrzyj zdjęcia


ROK   2014

II Puchar Wybrzeża

W dniu 14 grudnia 2014 r. w Kołobrzegu odbył się II Puchar Wybrzeża w zapasach w stylu wolnym dzieci. W zawodach brało udział ponad 140 dzieci z 11 klubów województwa zachodniopomorskiego.

Bardzo dobrze zaprezentowali się najmłodsi adepci klubu MLUKS Karlino . Zawody były rozegrane dla dwóch grup wiekowych od 10 - 11 lat i do 9 lat dla najmłodszych. Najmłodszy zawodnik MLUKS 5-letni Grzesiu Sobkowicz stanął na najwyższym stopniu podium zajmując pierwsze miejsce.


Końcowe wyniki przedstawione zostały pozniżej:
17kg Grzesiu Sobkowicz I m-ce
20kg Dawid Tomczyk III m-ce
25kg Adran Klepuszewski III m-ce
30kg Damian Robakowski Im-ce
30kg Michał Siudowski V m-ce
33kg Alicja Turowska VII m-ce
37kg Oliwia Dąbrowska V m-ce
40kg Nikodem Majchrzak III m-ce
47kg Monika Klepuszewska I m-ce
47kg Sara Dąbrowska II m-ce
47kg Jula Turowska V m-ce
50kg Zuzanna Sobczak II m-ce

Międzynarodowy Puchar Bałtyku

W dniu 6.12 w Białogardzie odbył się Międzynarodowy Puchar Bałtyku dla chłopców do lat 14. Łączna liczba zawodników 173 z 19 klubów w tym dwa kluby z Rosji w licznym składzie. W klasyfikacji drużynowej MLUKS Karlino zajęło VI miejsce. Na najwyższym stopniu na podium stanął Kamil Angrot, 66kg który w bardzo ładnym stylu wygrał walkę z zawodnikiem z Rosji z wynikiem 10:5.

Organizator zawodów na prośbę trenera MLUKSu wyraził zgodę na start Amandy Tomczyk 47kg, która uległa tylko w walce półfinałowej zawodnikowi z Rosji, późniejszemu zwycięzcy turnieju. Amanda zawstydziła swoich rówieśników wygrywając trzy walki w tym turnieju zdobywając ostatecznie brązowy medal.

Udany debiut zaliczył Piotr Różański, który w kategorii 42kg zdobył brązowy medal.


MLUKS Karlino reprezentowali również:
35kg Igor Puch V m-ce
35kg Dominik Pawlak VI m-ce
42kg Patryk Kluczyk VI m-ce
47kg Ernest Żurawiecki
47kg Klepuszewski Maciej
47kg Michał Purgat
53kg Brandon Wieczorek
53kg Dominik Lepiarz
59kg Daniel Angrot

Turnieju Mikołajkowym o Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej
nr 5 w Białogardzie

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Karlinie dnia 3.12.2014r. brali udział w Turnieju Mikołajkowym o Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 5 w Białogardzie. W zawodach startowało 90 dzieci ze szkół: SP 4 i SP5 Białogard oraz z Karlina. Każdy z uczestników dostał czekoladową niespodziankę, a pierwsze najlepsze trzy miejsca dodatkowo koszulki.

W ogólnej klasyfikacji drużynowej nasza szkoła zajęła II miejsce wyprzedzając SP 4 w Białogardzie. Reprezentantami szkoły byli:

obejrzyj zdjęcia


Międzynarodowy Puchar Polski Kadetów

W dniach 21-23.listopada w Kraśniku w województwie lubelskim odbył się Międzynarodowy Puchar Polski kadetów. W zawodach brało udział 149 zawodników w grupie kadet(15-17lat) z 44 klubów w tym 9 ekip zagranicznych.

Swoich sił w grupie kadet spróbował po raz pierwszy Kamil Angrot, który w pierwszej walce przegrał z zawodnikiem z Estonii 0:6 a w repasażach z CSiR Dąbrowa Górnicza zajmując 18miejsce. W kategorii 50kg Sebastian Tomczyk przegrał dwie walki, pierwszą z Litwinem 3:10 a drugą prowadząc walkę z rywalem klubu CERAMIK Krotoszyn wynikiem 4:2 „wpadł” na tak zwany tusz zapaśniczy ostatecznie zajmując 11 miejsce.

Bardzo udanym występem pochwalić się może Krystian Brzeziński, który zdobył złoty medal w kat. 42kg wygrywając cztery walki. W pierwszej walce pokonał zawodnika z Rosji (przez tusz zapaśniczy), następnie z Litwy z wynikiem 15:7, oraz wygrywając przed czasem z dwoma zawodnikami z Polski.

Od 29 listopada Krystian razem z kadrą kadetów będzie trenował w Centralnym Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Zakopanem.


Mistrzostwa Województwa kadetek i Juniorek o
Puchar Burmistrza Karlina.

W zawodach brało udział 201 zawodniczek i zawodników z 13 klubów. Podczas zawodów zostały nagrodzone statuetką Burmistrza Karlina za sportowe osiągnięcia Monika Klepuszewska oraz Amanada Tomczyk.

W klasyfikacji ogólnej kadetek i juniorek zwyciężył klub: MLUKS Karlino 26pkt wyprzedzając kolejno Feniks Stargard Szczeciński 22pkt, Wiking Wolin 20pkt., ZKS Koszalin 16pkt.,FTS Kołobrzeg 8pkt.

WYNIKI ZAWODÓW

Kadetki i Juniorki
44kg Monika Klepuszewska 1 miejsce
48kg Klaudia Suczyńska 2 miejsce
48kg Sara Dąbrowska 5 miejsce
51kg Amanda Tomczyk 1 miejsce
51kg Jula Turowska 5 miejsce


Kadeci
42kg Brzeziński Krystian 1 miejsce
50kg Tomczyk Sebastian 3 miejsce


Młodzicy
35kg Igor Puch 3 miejsce
42kg Madejski Kamil 3 miejsce
42kg Różański Piotr 5 miejsce
42kg Ernest Żurawiecki
42kg Dawid Staniszewski
47kg Maciej Klepuszewski 2 miejsce
47kg Purgat Michał
53kg Lepiarz Dominik
59kg Sudoł Hubert 2 miejsce
59kg Daniel Angrot
66kg Kamil Angrot 2 miejsce


Dzieci 2003/2004
30kg Siudowski Michał 5 miejsce
33kg Turowska Alicja 5 miejsce
33kg Tomasz Gasiński 5 miejsce
37kg Dąbrowska Oliwia 3 miejsce
57kg Rytwiński Jakub 3 miejsce


Pierwszy krok zapaśniczy
20kg Robakowski Bartek 3 miejsce
25kg Andrzejczuk Kacper 3 miejsce
30kg Robakowski Damian 3 miejsce
39kg Majchrzak Nikodem 3 miejsce
41kg Olaf Iwersen 3 miejsce
50kg Zuzanna Sobczak 1 miejsce

obejrzyj zdjęcia


Siostry Mistrzyniami Polski!

W Olsztynie odbyły się Mistrzostwa Polski Młodzików i Młodziczek (12-14lat). W grupie dziewcząt startowało 125 osób z 47 klubów, natomiast chłopców 221 z 60 klubów. Monika Klepuszewska 40kg wraz z Amandą Tomczyk 48kg (klasa sportowa) wróciły ze złotymi medalami. Ogromny sukces zawodniczek powoduje, że Amanda zostaje powołana do Kadry Narodowej Kadetek (15-17lat) na rok 2015. Monika (13lat) ma jeszcze rok startów w grupie młodziczek i nie może rywalizować z kadetkami w przyszłym roku ale prawdopodobnie zostanie wyjątkowo powołana do kadry i będzie brała udział w obozach.

Udany start lecz bez medalu, należy do Kamila Angrota 66kg, który przegrał w walkach repasażowych, tracąc możliwość wywalczenie brązowego medalu. W zawodach brali również udział Kamil Madejski 42kg, oraz Klaudia Suczyńska 52kg, wygrywając po jednej walce zajmując miejsca poza pierwszą dziesiątką. Miniony weekend to również dobry występ dla najmłodszych MLUKSiaków, którzy brali udział w zawodach w Wolinie.

Damian Robakowski 3 miejsce
Bartosz Robakowski 3 miejsce
Jakub Rytwiński 2 miejsce
Nikodem Majchrzak 3 miejsce
Michał Siudowski 2 miejsce
Oliwia Dąbrowska 2 miejsce
Olaf Iversen 2 miejsce
Kacper Andrzejczuk 3 miejsce

Następny dobre wieści to powołanie Krystiana Brzezińskiego na obóz kadry, który odbędzie się 29.11. do 6.12.2014r. w Centralnym Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Zakopanem.

Dodatkowo trener MLUKS Sadowski Wojciech został zaproszony na konsultacje trenerską, która odbyła się 9-11 listopada w COS w Spale, gdzie wraz z trenerami Kadry Narodowej stylu klasycznego i wolnego, jak również specjalistami od przygotowania motorycznego Prof. dr hab. Zbigniew Trzaskoma i dr Tomasz Niżnikowski były poruszane aspekty przygotowania treningów dla młodzieży.


Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodziczek i Młodzików
Żuków

Zawodnicy MLUKS mieli okazję sprawdzić swój poziom sportowy na Międzywojewódzkich Zawodach Zapaśniczych w Koszalinie. Dnia 25.10.2014r. odbyły się zawody tej samej rangi z tymże w stylu klasycznym w Żukowie w powiecie kartuskim. W zapasach wyróżniamy dwa style walki: styl wolny, który na co dzień zawodnicy MLUKS trenują w klubie oraz styl klasyczny, który ogranicza wykonywanie technik od pasa w górę (bez ataku na nogi). Należy dodać, że w stylu klasycznym mamy medalistę olimpijskiego z Londynu 2012r. Damiana Janikowskiego, co świadczy o wysokim poziomie stylu klasycznego w Polsce. Do Żukowa pojechało dwóch młodzików reprezentujących MLUKS Karlino, którzy stoczyli zwycięskie pojedynki zajmując ostatecznie brązowe medale 42kg Kamil Madejski, 66kg Kamil Angrot.

W tym samym czasie w Żarach odbywał się Międzynarodowy Puchar Polski w zapasach kobiet dla grupy wiekowej kadetek (15-16 lat). Za zgodą PZZ debiutowała Amanda Tomczyk(14lat) . Zawodniczka, która jest jeszcze młodziczką mogła zmierzyć się z najlepszymi zawodniczkami w Polsce, jak również medalistkami Mistrzostw Europy. Amanda w pierwszej walce zmierzyła się z zawodniczką z Niemiec, późniejszą zwyciężczynią zawodów. W grupie repasażowej wygrała walkę. W walce o możliwość rywalizowania o brązowy medal przegrała na plecy z zawodniczką ZKS "SLAVIA " RUDA ŚLĄSKA ostatecznie zajmując 8 miejsce. W dniach 7-8 listopada odbędą się Mistrzostwa Polski Młodzików w Olsztynie gdzie zawodnicy i zawodniczki MLUKS będą próbować swoich sił.


Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodziczek i Młodzików
Koszalin

W Koszalinie odbyły się zawody dla młodzików i młodziczek (12-14 lat). W zawodach brało udział 125 zawodników i 65 zawodniczek. Jak co roku udział wzięli najlepsi sportowcy z Makroregionu Zachodniego, czyli województw: zachodnio-pomorskiego, pomorskiego, kujawsko-pomorskiego, wielkopolskiego i lubuskiego. Mluksiaki zdobyli 6 medali!

MLUKS Karlino reprezentowali:

Dziewczynki:
32kg Weronika Wijas
40kg Monika Klepuszewska
48kg Klaudia Suczyńska
52kg Amanda Tomczyk
1 miejsce
1 miejsce
2 miejsce
1 miejsce


Chłopcy:
32kg Igor Puch
42kg Kamil Madejski
66kg Kamil Angrot
66kg Hubert Sudoł
73 kg Klaudiusz Leszczewski
5 miejsce
5 miejsce
1 miejsce
3 miejsce
7 miejsce

W zawodach uczestniczyli również młodzi adepci, którzy po raz pierwszy mogli próbować swoich sił na imprezie takiej rangi: 42kg Piotr Różański, 47kg Dawid Staniszewski, Maciej Klepuszewski, Żurawiecki Ernest, Purgat Michał, 53kg Dominik Lepiarz, 59kg Daniel Angrot.

obejrzyj zdjęcia


Międzynarodowe Mistrzostwa Młodziczek i Młodzików
Stargard Szczeciński

W ostatni weekend w Stargardzie Szczecińskim odbyły się Międzynarodowe Mistrzostwa Młodziczek i Młodzików. Zawody najbardziej udane były dla sióstr Moniki Klepuszewskiej i Amandy Tomczyk, które zajęły pierwsze miejsca. W zawodach brało udział 40 klubów z całej Polski, w sumie 280 zawodników i zawodniczek. Przyjechały również zagraniczne kluby z Niemiec i Ukrainy.

W klasyfikacji klubowej młodziczek MLUKS Karlino zajął pierwsze miejsce zdobywając 31pkt, drugie miejsce dla SK Favorit Ukraina 28pkt a trzecie Zagłebie Wałbrzych 27pkt .

Poniżej wyniki w poszczególnych grupach wiekowych:

Dzieci 2005r. i młodsi

40kg Olaf Iversen 2 miejsce
30kg Damian Robakowski 3 miejsce

Grupa dzieci 2003 i 2004r.

30kg Siudowski Michał 11m.
33kg Klepuszewska Kornelia 5 m., Turowska Alicja 14m., Bronis Zuzia 15 miejsce
37kg Dąbrowska Oliwia 7m., Klepuszewska Anastazja 8m., Dąbrowska Andżelika 11 miejsce
56kg Sobczak Zuzanna 8 miejsce

Młodziczki 2000/2002r.

40kg Monika Klepuszewska 1 miejsce W finale pokonała Marczak Karoline z UKS Łódż 10:6
44kg Sara Dąbrowska 7 miejsce.
48kg Amanda Tomczyk (Gimnazjum klasa sportowa) 1 miejsce w finale pokonała Król Julie z klubu Znicz Podzamcze przez położenie na łopatki. Klaudia Suczyńska 3 miejsce w tej samej kategorii.

Młodzicy 2000/2002r.

47kg Maciej Klepuszewski 10 miejsce
59kg Hubert Sudoł (Gimnazjum klasa sportowa) 5 miejsce

obejrzyj zdjęcia


MLUKS w Wolinie

W dniu 21 czerwca 2014 roku odbył się Międzynarodowy Festiwal Zapasów w stylu wolnym o Puchar Burmistrza Miasta Wolina. W turnieju brały udział również dzieci z Niemiec. Zawody rozgrywane były w dwóch grupach wiekowych 7-9 lat oraz 9-11 lat. Imprezę prowadził Andrzej Supron, v-ce mistrz olimpijski, twórca pomysłu „Zapasy w każdej szkole”.

W zawodach brali udział:
30kg Roksana Matczak III miejsce
32kg Tomasz Siudoł II miejsce , Michał Iwański V miejsce
33kg Oliwia Dąbrowska II miejscee
35kg Kornelia Klepuszewska I miejscee
37kg Anastazja Klepuszewska III i Andżelika Dąbrowska III miejscee
39kg Olaf Iwerson III miejscee
42kg Nikodem Majchrzak II miejscee

obejrzyj zdjęcia


Weekend na matach dla MLUKSiaków

W dniach 6-8.06.2014r we Włodawie odbyły się Mistrzostwa Polski LZS dla grupy kadetów(15-17lat). W miniony weekend z Przysuchy młodzicy wrócili „workiem medali” nie zawiedli i kadeci Krystian Brzeziński 42kg 3miejsce i Sebastian Tomczy 46kg 2 miejsce. W zawodach udział brało 20 klubów. Bardzo dobra postawa i miejsca zawodników, prawdopodobnie umożliwią dostanie powołania na zgrupowanie sportowe LZS, które odbędzie się w Giżycku. Natomiast grupa najmłodsza 7-11lat uczestniczyła w Ekozapaśniczego Turnieju Dzieci w ramach Ekologicznego Festynu „Radew – energia życia” 7.06.2014r. Zawody odbyły się w formie drużynowej. MLUKSiaki prócz samych zawodów uczestniczyli również w różnych rozrywkach rekreacyjnych, konkursach dzięki czemu wrócili z zawodów z dodatkowymi gadzetami. Poniżej kilka zdjęć z imprezy w Niedalinie

obejrzyj zdjęcia


Drużynowe Mistrzostwa Szkół Podstawowych Powiatu białogardzkiego

W środę 4.06. 2014r. w Szkole Podstawowej w Karlinie odbyły się Zawody Powiatowe w zapasach, o miano najlepszej szkoły w powiecie. Udział wzięły następujące szkoły: Szkoła Podstawowa w Karlinie, Szkoła Podstawowa nr 4 oraz Szkoła Podstawowa nr 5 z Białogardu. Nasza szkoła była po raz kolejnym gospodarzem imprezy, w której udział wzięła również Pani Dyrektor, Beata Pawlik, która rozpoczęła uroczyste otwarcie zawodów oraz dekorowała zawodników razem z ubiegłorocznym medalistą Mistrzostw Europy Kamilem Skaskiewiczem.

W rozgrywkach spotkały się dzieci w wieku do 13lat, które na co dzień trenują w klubie MLUKS Karlino, pod okiem trenera Wojciecha Sadowskiego. Pierwszy mecz rozegrał się pomiędzy SP Karlino a SP 5 Białogard, po zaciętych walkach nasza szkoła wygrała z wynikiem 5:4. W meczu finałowym SP Karlino i SP 4 Białogard, po emocjonujących walkach wygrała reprezentacja szkoły SP 4 z Białogardu, z wynikiem 3:5.


Skład Szkoły Podstawowej z Karlina:
28kg Sebastian Purgat, Michał Kotara
30kg Roksana Matczak, Ala Turowska, Michał Siudoł
33kg Oliwia Dąbrowska, Kornelia Kiepuszewska, Olaf Iwerson
37kg Andżelika Dąbrowska, Kacper Milej, Anastazja Kiepuszewska
42kg Monika Kiepuszewska, Maciek Kiepuszewski, Sara Dąbrowska,
Nikodem Majchrzak
44kg Michał Purgat, Jula Turowska
50kg Klaudia Suczyńska, Marcel Milej, Zuzia Sobczak
55kg Daniel Angrot
60kg Tomasz Potapczyk

obejrzyj zdjęcia


Mistrzostwa Polski LZS w zapasach

W dniach 31.05.2014 - 01.06.2014 r. w miejscowości Przysucha zjechały się kluby z całej Polski Krajowego Zrzeszenia LZS. Zawody były organizowane dla młodzieży 12-14 lat. Radość była podwójna, gdyż chłopcy mieli okazję rywalizować w jednym dniu w stylu wolnym (styl walki, w którym na co dzień trenują), a w następnego dnia w stylu klasycznym (zapasy ograniczające stosowanie techniki poniżej pasa). Zawodnicy z Karlina spisali się bardzo dobrze, przywiezli aż 9 medali!


Młodzicy : styl wolny styl klasyczny
38 kg Madejski Kamil
59 kg Sudoł Hubert
66 kg Angrot Kamil
III miejsce
III miejsce
I miejsce
I miejsce
III miejsce
II miejsce

Młodziczki : styl wolny
40 kg Monika Klepuszewska
44 kg Klaudia Suczyńska
52kg Amanda Tomczyk
I miejsce
II miejsce
III miejsce

obejrzyj zdjęcia


PRACOWITY WEEKEND ZAPAŚNIKÓW i ZAPAŚNICZEK Z KARLINA

W dniach 23-25.05.14 w Łukowie odbyły się II eliminacje do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Była to ostatnia szansa do awansowania na olimpiadę OOM, która odbędzie się w dniach 27-29.06.14 w Brzegu Dolnym. W rezultacie dwóch zawodników MLUKS Sebastian Tomczyk kat 46kg i Krystian Brzeziński kat 42kg wywalczyło sobie prawo startu na olimpiadzie.

Z kolei grupa młodzików i młodziczek startowała w "Otwartych Mistrzostwach Kołobrzegu", gdzie wywalczyli wiele medali:

W grupie dziewczynek:
40kg Monika Kiepuszewska I miejsce
44kg Sara Dąbrowska I miejsce
44kg Jula Turowska II miejsce
48kg Klaudia Suczyńska II miejsce
52kg Amanda Tomczyk I miejsce (klasa sportowa Gimnazjum)

Chłopcy:
38kg Madejski Kamil III miejsce (klasa sportowa Gimnazjum)
59kg Sudoł Hubert II miejsce
66kg Angrot Kamil I miejsce (klasa sportowa Gimnazjum)

obejrzyj zdjęcia


Turniej zapaśniczy o Puchar Ziemi Świdwińskiej

W dniu 17 maja 2014 r. w Świdwinie zorganizowane zostały zawody młodzików w zapasach w stylu wolnym dla chłopców w grupie młodzików (12-14 lat) i kadetów (15-17 lat).

Najlepiej z karlińskich Mluksiaków spisał się po raz kolejny Kamil Angrot (klasa sportowa Gimnazjum Karlino) walcząc w kat 73kg jako młodzik zdobył I miejsce. Wygrał on 4 pojedynki i wszystkie przed czasem. Również w tej samej kategorii rywalizował Sudoł Hubert, który po dwóch wygranych walkach zmuszony był zakończyć zawody z powodu doznanej kontuzji.

W kategorii 42kg Madejski Kamil (klasa sportowa Gimnazjum Karlino) zdobył III miejsce. W grupie starszej kadetów należy wyróżnić: Krystiana Brzezińskiego 46kg (klasa sportowa Gimnazjum Karlino), który zdobył II miejsce oraz w tej samej kategorii wagowej Sebastian Tomczyk III miejsce. Poza tym Madejski Patryk, który zajął V miejsce w kategorii 63kg.

Turniej okazał się kolejnym świetnym sprawdzianem szlifowanej formy na treningach. W nadchodzący weekend młodzicy będą mieli okazję rywalizować w Kołobrzegu, a kadeci w Przysuchej, gdzie będą rozgrywane II eliminacje do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.

Zawodnicy oraz trenerzy zapraszają z okazji Europejskiego Tygodnia Sportu w Karlinie na treningi najmłodszych i osób starszych, szczegóły planu treningu na naszej stronie internetowej. ZAPRASZAMY!

obejrzyj zdjęcia


Zapasy Brandenburgia Cup 2014

W dniach 11-12.04.2014 w Lucenwalde odbył się bardzo silnie obsadzony turniej w grupie kadetów, w którym brała udział reprezentacja Polski. Poza zawodnikami z Niemiec byli również zawodnicy z Bułgarii, Litwy, Estoni, Ukrainy, Węgier, Czech, Słowacji, Francji oraz dwóch ekip z Rosji Chernyakovska i Chasaviurt (Dagestan). W kategorii do 42kg pierwszy swój debiut na arenie międzynarodowej miał zawodnik MLUKS Karlino i uczeń klasy sportowej Krystian Brzeziński.

W pierwszym pojedynku trafił na późniejszego finalistę Husein Bekir z Bułgarii przegrywając na punkty. W walce repasażowej spotkał się z Aymeric Gironde z Francji, gdzie po wyrównanej walce musiał uznać wyższość rywala. Zawody stały na bardzo wysokim poziomie. Trener kadry nardowej miał okazję zobaczyc jak polscy zawodnicy radzą sobie na macie z utytułowanymi zawodnikami aren europejskich i światowych.


WOJEWÓDZKA OLIMPIADA MŁODZIEŻY W MIĘDZYZDROJACH

W niedziele 23 marca 2014 w Międzyzdrojach odbyły się zawody dla młodzików i młodziczek w wieku 12-14 lat oraz dla najmłodszych w wieku 9 lat i młodsi. W zawodach brało udział 171 zawodników z 11 klubów .W klasyfikacji klubowej MLUKS Karlino zajął III miejsce z minimalną stratą do najlepszych klubów. Jeszcze w tym tygodniu młodzicy wybierają się na kolejny sprawdzian tym razem do Koszalina, dołączą do nich dzieci z grupy wiekowej 10 i 11 lat, które nie miały możliwości startu w Międzyzdrojach.

I tak w grupę młodzików MLUKS reprezentowali:

Chłopcy:
38kg Madejski Kamil 3 miejsce
(klasa sportowa) 42 kg Maciej Klepuszewski 3
42 kg Michał Purgat 5
53 kg Daniel Angrot 8
59 kg Hubert Sudoł 2
66 kg Kamil Angrot 1
(klasa sportowa)

Młodziczki:
37kg Monika Klepuszewska 1
44kg Klaudia Suczyńska 2
44kg Julia Turowska 5
48kg Amanda Tomczyk 1
(klasa sportowa)

Młodsi(9 lat i młodsi):

26kg Jakub Kotala 3
28kg Sebastian Purgat 3
30kg Roksana Matczak 2
34kg Oskar Sobczyk 2
39kg Nikodem Majchrak 3
39kg Olaf Iwerson 3

obejrzyj zdjęcia


I Puchar Polski kadetów 2014

W dniach 14-16.03 w Koronowie, odbył się Puchar Polski kadetów. Zawody te były jednocześnie pierwszą eliminacją do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. W rywalizacji, pierwsza ósemka uzyskała prawo startu w OOM, które odbędą się 29 czerwca w województwie dolnośląskim. W zawodach brało udział 203 zawodników z 50 klubów. MLUKS Karlino reprezentowało dwóch zawodników: Krystian Brzeziński i Sebastian Tomczyk.

Krystian zaczął niezbyt udanie zawody bo przegrał walkę pierwszą, następnie w rundzie repasażowej wygrał trzy walki, by następnego dnia walczyć o brązowy medal. W walce o brąz Krystian uległ 4:6 (tusz) z zawodnikiem Kordian Skrzyński, który ma na swoim koncie złoty medal Mistrzostw Polski z roku ubiegłego. Zajmując V m-ce Krystian zakwalifikował się do OOM. Nasz zawodnik nie ma jeszcze docelowej wagi 42 kg, zmienił on kategorię z 35 kg na 42 kg, ponieważ było to koniecznością aby startować w grupie kadet.

Drugi zawodnik Sebastian Tomczyk kat 46 kg, niestety nie zdobył kwalifikacji do OOM, jednak będzie miał jeszcze jedną szanse pod koniec maja, w Łukowie. Będą tam wówczas organizowane II Centralne Eliminacje, a więc pojawia się kolejna szansa do zdobycia karty startowej na OOM. Sebastian to bardzo pracowity zawodnik, który w krótkim czasie zrobił bardzo duże postępy, także jestem jak dobrej myśli.

Zarówno Sebastian jak i Krystian weszli do grupy kadetów jako pierwszy rocznik z młodzika, w tej grupie wiekowej będą rywalizować jeszcze przez trzy lata. Tutaj zaczynają się pierwsze poważniejsze starty, powołania do kadry i reprezentowanie nie tylko klubu, ale i kraju, na imprezach takich jak Mistrzostwa Europy czy Mistrzostwach Świata.

Kolejną dużą imprezą są Międzynarodowe Mistrzostwa Polski, które odbędą się na początku kwietnia, a także start w głównej imprezie rangi krajowej OOM, której zwycięzca będzie reprezentować kraj już na Mistrzostwach Europy.


Ferie MLUKS-iaków

Podczas ferii, zawodnicy a także uczniowie klasy sportowej, mieli świetną okazję by poprawić swoje umiejętności, ćwicząc dwa razy dziennie.

Obszerny program zawierał wiele ciekawych i urozmaiconych zajęć. Zajęcia obywały się nie tylko w Karlinie ale również w Koszalinie, Białogardzie czy Kołobrzegu.

Ferie były pracowite nie tylko dla naszego klubu. W Białogardzie odbyło się zgrupowanie kadry dziewcząt, co było doskonałą okazją dla naszych zawodniczek, by zmierzyć się ze starszą, doświadczoną czołówką.

Jeden z zawodników Krystian Brzeziński, brał udział w zgrupowaniu w Wałczu, razem z kadrą Polski kadetów. Pozostali zawodnicy i zawodniczki intensywnie trenowali w Karlinie i na wyjazdach w klubie ZKS Koszalin.

Po pierwszym tygodniu treningów, w sobotę, trening odbył się w formie regeneracji, a więc basenu i sauny. Natomiast na zakończenie, wspólnie wybraliśmy wyjazd na lodowisko. Bardzo liczna grupa dzieci pojawiająca się codziennie na zajęciach, pokazała, że taka organizacja wolnego czasu jest jak najbardziej potrzebna.

obejrzyj zdjęcia


Dodatkowa pomoc w bazie szkoleniowej MLUKS Karlino!

Na prośbę zawodników i zawodniczek będą prowadzone dodatkowe zajęcia.
Zajęcia będą odbywać się w soboty w godzinach:
-grupa starsza 10:00-11:00
-grupa młodsza 11:00-12:30
Treningi sobotnie będą prowadzone przez Dawida Takunowa, zawodnik z dużym dorobkiem medalowym na co dzień żołnierz Wojska Polskiego.

Serdecznie zapraszamy !


Mistrzostwa Województwa Zachodniopomorskiego 2014

W Białogardzie 8 lutego odbył się pierwszy w tym roku start dla karlińskich zapaśników i zapaśniczek - Mistrzostwa Województwa Zachodniopomorskiego. W rywalizacji udział wzięło 10 klubów. MLUKS Karlino w ogólnej klasyfikacji kadetów zajął II miejsce, ulegając tylko gospodarzowi turnieju – AKS Białogard.

Impreza skierowana była dla grupy wiekowej roczniki 1997-99 (kadet), za zgodą lekarza, najstarszy młodzik/czka (rocznik 2000), mógł również wystartować w zawodach. Dodatkowo w zawodach udział wzięły również dzieci w rocznikach 2005/6.

Dla naszego klubu, zawody skierowane były głównie na Sebastiana Tomczyka oraz Krystiana Brzezińskiego, (Oktawian Niedbalski niestety był kontuzjowany), gdyż dopiero oni są w naszym klubie kadetami. Tych trzech zawodników, będzie również startować w marcu, w Pucharze Polski Kadetów oraz rywalizować o możliwość zakwalifikowania się do Mistrzostw Polski, a tym samym do Kadry Polski.

Mistrzostwa Województwa Zachodniopomorskiego były dobrą okazją dla Sebastiana Tomczyka w kategorii 46 kg, który bardzo dobrze zaprezentował swoją formę. Zawodnik ten zasługuje na wyróżnienie, gdyż pokonał wszystkich przeciwników, z którymi wcześniej przegrywał. W finale spotkał się z medalistą Mistrzostw Polski, który okazał się w tych zawodach lepszy.

Krystian Brzeziński zmienił kategorię wagową z 35 na 42 kg. Walczył z niedowagą ale powoli nabiera siły by mierzyć się z najlepszymi w Polsce w tej kategorii.

W rywalizacji kadetek, Karlino reprezentowała Amanda Tomczyk, która również jest jeszcze młodziczką. Silna konkurencja – aż trzy medalistki z ubiegłych Mistrzostw Polski kadetek – była dobrą okazją na rywalizację z najlepszymi zawodniczkami.

Pozostali zawodnicy to jeszcze młodzicy, którzy przyjechali sprawdzić swoje możliwości w starszej grupie wiekowej. Nasi zawodnicy pokazali dobrą formę, udowodnili, że czasem nie wiek i siła, a technika i spryt, pozwalają na odniesienie sportowego sukcesu .

Dodatkowo w zawodach udział wzięły również dzieci do lat 9, pierwszy występ dla najmłodszych, a także sprawdzian możliwości i uporania się ze sportowym stresem.

Wyniki

Kategoria 42 kg
Madejski Kamil (2000) III m-ce
Brzeziński Krystian (1999) II m-ce

Kategoria 46 kg
Sebastian Tomczyk (1999) II m-ce

Kategoria 50 kg
Kuba Denis (2000) II m-ce

Kategoria 54 kg
Hubert Sudoł (2000) II m-ce

Kategoria 63 kg
Angrot Kamil (2000) III m-ce
Niedbalski Michał (1997) III m-ce

Kadetki
Kategoria 46 kg
Amanda Tomczyk (1997) V m-ce

Dzieci:
Kategoria 28kg
Sebastian Puragt (2005) III m-ce

Kategoria 29kg
Roksana Matczak (2005) III m-ce

Kategoria 33kg
Fabian Bagiński (2005) III m-ce

trener MLUKS Sadowski Wojciech

obejrzyj zdjęcia


Turniej Sylwestrowy 2014

W 31.12.2013r w szkole podstawowej w Karlinie odbył się I turniej sylwestrowy dla Karlińskich zapaśników i zapaśniczek w zapasach. Zwycięscy na zdjęciach znajdujących się poniżej! GRATULUJEMY!

W turnieju brało udział 24 zawodników i zawodniczek. Pojawili się również rodzice, którzy kibicowali swoim pociechom. W grupie młodszej, gdzie brało udział 14 osób najlepszy okazał się Tomek Potapczyk wygrywając w finale z Maciejem Kiepuszewskim.

Natomiast w starszej grupie Sylwestrowego Turnieju wzieło udział 10 sportowców i najlepszy okazał się Sudoł Hubert, który wygrał finałową walkę z Kamilem Angrotem, Hubert jako zwycięzca I turnieju został wyróżniony został przez prezesa Tomasza Szulca miła niespodzianką.

Zarząd klubu MLUKS postanowił ,że co roku będzie odbywała się tak mała impreza kończąca rok kalendarzowy.

obejrzyj zdjęciaROK   2013

Wigilia MLUKS Karlino 2013

Dnia 20.12.2013 Wigilię obchodzili karlińscy zapaśnicy MLUKS. Spotkanie rozpoczęło się pokazem umiejętności w sali gimnastycznej karlińskiej podstawówki. Dalsza część odbyła się w OSP.

Oprócz młodych zapaśników na Wigilii obecni byli ich rodzice, trenerzy, dyrektor Szkoły Podstawowej w Karlinie – Beata Pawlik oraz burmistrz Karlina – Waldemar Miśko. Gościem specjalnym, a jednocześnie ogromną niespodzianką, która wywołała u wszystkich uśmiech był Święty Mikołaj w nieco innym niż zazwyczaj stroju, ale czerwonym :) Oczywiście nie obyło się bez prezentów!

Spotkanie to było doskonałą okazją do złożenia świątecznych życzeń oraz podsumowania minionego roku.

obejrzyj zdjęcia


I Puchar Wybrzeża w Zapasach w Stylu Wolnym Dzieci

Dnia 14.12.2013r. odbyły się zawody w Kołobrzegu, gdzie młodzi sportowcy rywalizowali na 3 matach w różnych kategoriach wagowych. Gościem specjalnym był zapaśnik Andzej Supron, który w swojej długiej i pięknej karierze sportowej zdobył Mistrza Europy, Mistrza Świiata oraz Vicemistrza Igrzysk Olimpijkich.

W imprezie wzięło udział ponad 150 zawodników i zawodniczek z takich miast jak: Kołobrzeg, Białogard, Karlino, Świdwin, Stargard Szczeciński, Międzyzdroje, Wolin, Pyrzyce.

Poniżej przedstawiamy wyniki zawodów naszych zawodników:

KATEGORIA WIEKOWA DZIECI DO LAT 9

- dziewczynki

27kg - Roksana Matczak - II m-ce
47kg - Zuzanna Sobczak - III m-ce

- chłopcy

44kg - Kacper Milej - V m-ce

KATEGORIA WIEKOWA DZIECI 10-11 Lat

- dziewczynki

30kg - Kornelia Kiepuszewska - III m-ce
33kg - Andżelika Dąbrowska - II m-ce oraz Anastazja Kiepuszewska – III m-ce

- chłopcy

41kg - Michał Purgat - III m-ce
45kg - Brandon Wieczorek – III m-ce
55kg - Daniel Angrot – III m-ce

obejrzyj zdjęcia


Turniej Mikołajkowy w sumo o Puchar Dyrektora Szkoły nr 5 w Białogardzie

Dnia 10 grudnia nasi początkujący zawodnicy MLUKS-u wzięli udział w zorganizowanym w Szkole Podstawowej nr 5 turnieju sumo. W turnieju brało udział 60 uczniów szkół podstawowych z powiatu białogardzkiego.

Dyscyplina sportowa w formie zabawy sumo, wypychanie z maty lub doprowadzenie, aby przeciwnik miał trzy punkty podparcia z matą, były decydującymi dla wygrywających uczniów. To pierwszy taki test sprawdzający odporność na stres wywołany rywalizacją i startem w zawodach. Była to doskonała okazja do sprawdzenia swoich sił i umiejętności z rówieśnikami innych szkół.

W turnieju brały udział dwie grupy: dzieci w wieku 7-9 lat i grupy starszej 10-11 lat. W ogólnej klasyfikacji Szkoła Podstawowa w Karlinie zajęła III miejsce! w grupie dzieci startowali:

24kg
Sebastian Purgat III m-ce
30kg
Klepuszewska Kornelia V ,Roksana Matczak VI, Bronis Zuzia III m-ce
34kg
Milej Kacper III m-ce
50kg
Milej Marcel II m. i Goleń Mateusz III m-ce

w grupie starszej startowali:
32kg chłopcy
Klepuszewski Adrian IV m-ce
37kg dziewczynki
Dąbrowska Andzelika Im-ce i Kiepuszewska Anstazja III m-ce
40kg
Kiepuszewski Maciek III m-ce i Purgat Michał IV m-ce
Do 58kg
Potapczyk Tomek IV m-ce

Ze sportowym pozdrowieniem:
trener Wojciech Sadowski

obejrzyj zdjęcia


Mistrzostwa Polski Młodziczek w Raciborzu

W dniach 6-8.12.2013r. w Raciborzu, odbyły się Mistrzostwa Polski Młodziczek. Z naszego klubu wybrały się następujące zawodniczki: Monika Klepuszewska, Klaudia Suczyńska, Amanda Tomczyk. Zarówno Monika jak i Klaudia, debiutowały w kategoriach wagowych wyższych niż dotychczas.

Monika Klepuszewska startowała do 37 kg
W pierwszej rundzie miała wolny los, następnie trafiła na Bala Weronika (GRANICA), Gdańsk - przegrała przez położenie na łopatki.
W grupie B wygrała przez przewagę techniczną 10:3 z Ostrowska Patrycja (ARMATY, Stoczek Łukowski).
Następną walkę, której wygrana dałaby możliwość walki o brązowy medal Monika przegrała z Grzegorczyk Karolina(SOKÓŁ,Lublin) przez tusz, ostatecznie zajmując 7 miejsce.

Klaudia Suczyńska startowała w kategorii do 44 kg
W pierwszej walce zmierzyła się z Tyczka Dominika (HUSARIA FT,Kozielice) i w tej walce zrewanżowała się za ostatnią porażkę na zawodach w Międzyzdrojach, wygrywając tym razem 7:5. W kolejnej walce zmierzyła się z Kuźdub Jolanta(ORLIK, Wierzbica), przegrywając na punkty 0:7. W grupie repasażowej spotkała się ze swoją koleżanka z klubu - Amandą Tomczyk, gdzie lepsza okazała się Amanda - wygrywając przez położenie na łopatki. Klaudia w ogólnej klasyfikacji zajęła 12 miejsce.

Amanda Tomczyk, pierwszą walkę zaczęła udanie jak jej koleżanki, wygrywając z Karwowska Wiktoria (ORZEŁ, Zalesie). Amanda wykonała z góry rzut biodrowy, nie dając żadnych szans ucieczki z pleców. W drugiej walce spotkała się z Kamińska Sylwia(WISŁOKA, Dębica). Po bardzo wyrównanej walce przegrała 4:7. Jak się później okazało, rywalka została medalistką Mistrzostw Polski. W walce repasażowej spotkała się z Klaudią Suczyńską, klubową koleżanką, gdzie wygrała. Walka czwarta z Skudlara Aleksandra (AKS, Piotrków Trybunalski). Amanda przegrała na plecy, tym samym tracąc możliwość walki o brązowy medal.

Podsumowanie

Zawody w Raciborzu pokazały jak duże jest zainteresowanie dyscypliną nie tylko chłopców ale i dziewczynek. W zawodach brało udział aż 150 zawodniczek z 45 klubów. Zawodniczki MLUKS to młode -stażowo zawodniczki. Trenują w klubie zaledwie od roku, także w tej grupie wiekowej mają jeszcze możliwość startu w następnym roku. Podsumowując występy, Monika i Klaudia - obie zmieniły kategorie walcząc z dużą niedowagą - bardzo dobrze sobie poradziły, wygrywając walki. Amanda - tej zawodniczce brakowało troszkę szczęścia, ponieważ przegrała z zawodniczkami, które były późniejszymi medalistkami. Walki były bardzo zacięte i wyrównane. Nie ma lepszych przygotowań niż rywalizacja z najlepszymi.

Ze sportowym pozdrowieniem:
trener Wojciech Sadowski


Puchar Bałtyku w Białogardzie

W minioną sobotę, zawodnicy MLUKS wywalczyli 6 medali na międzynarodowych zawodach. Mocna konkurencja składała się z zawodników z Rosji (Kaliningrad), z Niemiec (Lucenwalde) oraz z klubów województwa zachodniopomorskiego i pomorskiego.

W kategorii dzieci walczyli:

Brandon Wieczorek w kategoria 45kg
- pierwsza walka - wolny los
- w drugiej wygrał z zawodnikiem z Rosji Korobilnik Matwiej - przez przewagę techniczną
- w finale uległ Kubie Bień (UKS Niska) zajmując ostatecznie II m-ce

Angrot Daniel
- w pierwszej walce uległ zawodnikowi z Koszalina Dębiec Adam(ZKS)
- następnie w rundzie repasażowej miał wolny los by trafić na Ramazanowa Musa(Rosja) przegrywając na łopatki
- dalej by wejść na podium Daniel musiał wygrać dwie walki z Furmanem Kacprem (Wiking Wolin) oraz zawodnikiem klubu Szczerek Fight Team, ostatecznie zajął III m-ce

W grupie młodzik:

Madejski Kamil kategoria 35kg
- w pierwszej walce uległ Safaraliej Iwan (Rosja) 4:7,
- w drugiej przegrana z Kopaczką Paweł (Wolin )7:10 (brązowym medalistą Mistrzostw Polski)
- w trzeciej wygrana z Tomaszewicz Władimir (Rosja), pozwoliła zająć III m-ce.

Brzeziński Krystian kategoria 38kg (wszystkie walki wygrane przed czasem - przewagą techniczną)
- pierwsza walka z Zaczkowski Dawid (Technik Świdwin) 8:0,
- druga z Marzecki Patryk (Niska) 7:0
- walka finałowa z Krycki Konrad (Technik Świdwin) 7:0, zdobywając I miejsce.

W kategorii 47kg startowało trzech zawodników:
Oktawian Niedbalski, Sebastian Tomczyk i Konrad Calik. - najlepiej spisał się Oktawian Niedbalski wygrywając swoje walki przed czasem i zajmując II m-ce

Hubert Sudoł kategoria 53kg
- wygrana z Hairułajew Achmed (Rosja) 7:0
- druga walka również z zawodnikiem z Rosji Zinczenko Ilia tym razem uległ 0:4
- III miejsce Hubert wygrał z Wróbel Hubert (Świecie) 9:0.

Angrot Kamil w kategorii 59kg
- w pierwszej walce pokonał Wielińskiego Jana 11:4 (Kołobrzeg)
- następnie uległ Gapanienko Aleks (Rosja)0:6
- w walce o brązowy medal przegrana 0:5 Babajan Arifia (Rosja).

Podsumowanie

Bardzo udany występ uczniów klasy sportowej, gdzie mogli rywalizować z rówieśnikami z innych krajów. Szczególne wyróżnienie dla Krystiana Brzezińskiego, który zachwycił swoją formę, zdobywając złoty medal.

Ze sportowym pozdrowieniem:
trener Wojciech Sadowski

obejrzyj zdjęcia


Nasz pierwszy medal na Mistrzostwach Polski!

W dniach 29.XI -1.XII.2013r. odbyły się Mistrzostwa Polski we Włodawie, gdzie wystartowało aż 161 zawodników z 43 klubów. Wśród tej ogromnej konkurencji, Karlino odniosło pierwszy tak poważny sukces – medal Mistrzostw Polski w kategorii do 35kg. Nasz zawodnik Krystian Brzeziński, zmagał się w sześciu walkach, z czego aż 5 wygrał! Rewanżując się za ostatnią porażkę z ubiegłego roku, Krystian wygrał z Mehmedem Ruzhi, przewagą techniczną 10:3. Tak więc, w pięknym stylu wywalczył brązowy medal.

Walki Krystiana przebiegała następująco:
- pierwszy pojedynek zapowiadał się imponująco - nasz zawodnik z świetną precyzją i techniką wygrał poprzez tusz z Krwawowskim Bartoszem (Orzeł Zalesie).
- druga walka z Adrianem Wagnerem (Mazowsze Teresin) była bardzo wyrównana. Mogliśmy podziwiać wysoki poziom zapasów, niesamowitą zawziętość i ogromną chęć zdrowej rywalizacji. Ta długa, wyrównana walka niestety zakończyła się wynikiem 20:16 (!!!) na niekorzyść dla Krystiana.

Po tej walce nastąpił przełomowy moment! by móc dalej walczyć o upragniony medal, Krystian musiał wygrać wszystkie koleje walki. Stres i presja, ponieważ rok temu medal dosłownie wyślizgnął mu się z rąk. Tym razem było jednak inaczej!

Tak więc, kolejne dwie walki pięknie wygrane ! Walka z Kwiatkowskim Denisem (SLAVIA, Ruda Śląska) 7:0 - muszę dodać, że Krystian pokazał się tu jako zawodnik technicznie bardzo dobrze wyszkolony, wykorzystał wszystkie swoje umiejętności, tym samym nie pozwoli przeciwnikowi zrobić punktu! Kolejna walka i Kocerba Jakub (JUNIOR, Dzierżoniów ) z wynikiem 8:4 . Walka o brązowy medal, rewanż z zawodnikiem Mehmedem Ruzhi za Mistrzostwa Polski z ubiegłego roku, gdzie triumf odniósł Mehmed. Skończyła się - naszym pierwszym medalem!

W tej samej kategorii rywalizował Kamil Madejski, który także wyróżniał się bardzo technicznym stylem walki. Nasz zawodnik zmagał się w czterech walkach, z których – dwie to wygrane.

Ogromna frekwencja zawodników z całej Polski sprawiła, że Kamil już w pierwszej walce trafił na Adriana Wagner (Mazowsze Teresin), jak się później okazało finalistę, przegrywając z nim na łopatki. Ten mocy zawodnik sprawił, że Kamil spadł do grupy repasażowej, gdzie rewelacyjnie wygrał walkę z Krwawowskim Bartoszem (Orzeł Zalesie), kładąc zawodnika na plecy.

Kolejna walka również emocjonująca! Kamil tym razem zaczął mocno, z przewagą techniczną, prowadząc z wynikiem 8:1 z Piotrem Adasiem (CZARNI Połaniec). Jednak w ciągu kilku sekund, nasz zawodnika dosłownie "wpadł na plecy", tym samym przegrywając pojedynek z Kocerbą Jakubem (JUNIOR, Dzierżoniów ), zajmując ostatecznie 9 miejsce.

Nasz następny zawodnik w kategorii 47 kg: Kuba Denis miał dwie walki. Pierwsza wypadała z Pater Dawidem (DĄB, Brzeźnica ), niestety zakończona niekorzystnym wynikiem 6:1. Kolejna walka z Wiatrak Piotrem (ŚLĄSK, Milicz ), Kuba przegrał 5:0. Niestety tak duża frekwencja zawodników, nie dała szans na kolejną walkę, Kuba zajął ostatecznie 17 miejsce.

W tej kategorii mogliśmy również zobaczyć Oktawiana Niedbalskiego oraz Sebastiana Tomczyka. Chłopcy walczyli po raz pierwszy w nowej kategorii wagowej 47kg. Obaj mieli startować w kategorii niższej do 42 kg., jednak w czasie pomiarów wagowych zostali przesunięci do kategorii wagowo wyższej. Nowi zawodnicy, nowa kategoria, nowe doświadczenia!

Oktawian Niedbalski zmierzył się z zawodnikiem Czegus Karolem (SUPLES, Kraśnik), kończąc z niekorzystnym wynikiem 2:7. W następnej walce Oktawian przegrał z Kopaczką Alexandrem (UKS GIMSPORT) 2:7. Na szczególną pochwałę zasługuje tu jego upór i chęć zwyciężenia przeciwnika, który za każdym razem próbował zaskoczyć zawodnika. Na dzień dzisiejszy nasz zawodnik zajął 17 miejsce.

Sebastian Tomczyk który zmierzył się w nowej kategorii wagowej, w pierwszej walce przegrał z Ziółek Cezarym (ZAPASY, Kołobrzeg) 2:9 . Sebastian również, pomimo niższej wagi, pokazał chęć rywalizacji i zdobył dwa punkty. Kolejna walka z Sykułą Kamilem - przegrana wynikiem 0:3, ostatecznie zajmujął 18 miejsce.

W kategorii wagowej 53kg. reprezentował nas Hubert Sudoł. W pierwszej walce zmierzył się on z Koper Dawidem (ORLĘTA, Łuków), niestety przegrał z wynikiem 4:6. Trafił o do grupy repasażowej, gdzie bardzo ładnie wygrał z Czwartosz Marcinem (CZARNI, Połaniec) przez położenie na łopatki. Kolejne zmagania były z zawodnikiem Staniak Bartłomiej (MLUKS ZAPASY, Włodawa).Hubert prowadził niesamowicie zaciętą walkę, jednak ostatecznie punktowe prowadzenie zostało przejęte przez przeciwnika kończąc walkę 5:3. To dało 15 miejsce, spośród 24 zawodników.

Następna kategoria 59 kg: Kamil Angrot. Pierwszą walka przypadła z zawodnikiem Wojciechowskim Karolem (TECHNIK, Świdwin), jak się okazało późniejszym medalistą. Następnie Kamil wygrał dwie walki w grupie repasażowej, z Kowalskim Mateuszem (CERAMIK, Krotoszyn), tu chciałbym zaznaczyć, że przez tusz (brawo Kamil!). Walkę z zawodnikiem Choroszucha Rafałem (9 SPRZĄŚLA, Supraśl), wygrał przewagą techniczną 7:0. W czwartym pojedynku, Kamil uległ Ernestowi Ochalemu (SUPLES, Kraśnik) 0:6. Wygrywając dwie walki, zajął 12 miejscu, spośród aż 25 zawodników.

Podsumowując zawody we Włodawie uważam, że były bardzo udane, choć pewnie jak każdy trener, chciałbym, aby było jeszcze lepiej. Cieszę się, że mamy możliwość rywalizowania z tak ogromną liczbą zawodników z całej Polski. Tak duża frekwencja pokazuje, jak prężnie rozwija się ta dyscyplina, co nas cieszy jeszcze bardziej i motywuje do dalszych wzmożonych treningów.

Chciałbym również dodać, że głównym celem wszystkich obozów i treningów, było właśnie zdobycie medalu Mistrzostw Polski. Jest to pierwszy w historii sekcji zapaśniczej chłopców MLUKS Karlino - tak ważny medal.

W następnym roku zawodnicy klasy sportowej Gimnazjum w Karlinie, przechodzą do starszej grupy wiekowej. Tam najlepsi zawodnicy, będą powoływani już na zgrupowania kadry. A więc, zaczną starty na arenie międzynarodowej, Mistrzostwa Europy i upragnione Mistrzostwa Świata.

Jestem dumny, że mogę się pochwalić zawodnikami, którzy dzięki swojej pracy, wysiłkowi i samozaparciu, ale również kosztem wielu wyrzeczeń, tak szybko i prężnie stają się poważną konkurencją dla innych.

Ze sportowym pozdrowieniem:
trener Wojciech Sadowski

obejrzyj zdjęcia


Wojewódzka Olimpiada Młodzików w Międzyzdrojach

Ostatni start potwierdził rosnącą formę zawodników MLUKS Karlino, przed nadchodzącymi Mistrzostwami Polski, które odbędą się pod koniec listopada we Włodawie dla chłopców oraz na początku grudnia w Raciborzu dla dziewczynek.

Klasyfikacja klubowa ogólna Młodziczki i Młodzicy:

1. Feniks Stargard 79 pkt.
2. ZKS Koszalin 55 pkt. 3. Wiking Wolin 45 pkt
4. Mluks Karlino 42 pkt
5. Technik Świdwin 39 pkt
6. Husaria Kozielice 38 pkt
7. Gimsport Międzyzdroje 37 pkt
8. AKS Białogard 32 pkt
9. Spartakus Pyrzyce 30 pkt

Chłopcy:

35kg Kamil Madejski - 3 miejsce, 3 walki, 2 wygrane i 1 przegrana.

38kg Krystian Brzeziński - 5 miejsce, 3 walki, 1 wygrana i 2 przegrane.

47kg Sebastian Tomczyk - 3 walki, 1 wygrana i 2 przegrana Oraz Klaudiusz Augustyniak - 3 walki, 1 wygrana i 2 przegrane.

47kg Oktawian Niedbalski - 3 miejsce, 4 walki, 3 wygrane i 1 przegrana. Oraz Jakub Denis - 5 miejsce, 3 walki, 1 wygrana i 2 przegrane

53kg Hubert Sudoł - 2 miejsce, 4 walki, 3 wygrane i 1 przegrana

59kg Kamil Angrot - 3 miejsce, 4 walki, 3 wygrane i 1 przegrana.

Dziewczynki:

40kg Klaudia Suczyńska - 2 miejsce, 3 walki, 2 wygrane i 1 przegrana.

44kg Amanda Tomczyk - 2 miejsce, 3 walki, 2 wygrane i 1 przegrana

obejrzyj zdjęcia


Wolniak lepszy od klasyka!

W dniach 4-5.10.2013 zawodnicy i zawodniczki klasy sportowej sprawiły miłą niespodziankę zajmując 4 miejsce w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Województw (zachodniopomorskiego, pomorskiego, wielkopolskiego, lubuskiego). Warto zaznaczyć, że w zawodach brało udział 18 klubów, które reprezentowało łącznie 87 zawodniczek.

W barwach naszego karlińskiego klubu Mluks wystapiło 5 zawodniczek w nastepujących kategoriach wagowych:

32kg IIm-ce Zuzany Kiedrowskiej , w tej kategorii zostało zgłoszonych 7 zawodniczek
34kg I m-ce Moniki Kiepuszewskiej na 7 zawodniczek
40kg VII m-ce Klaudi Suczyńskiej na 11 zawodniczek
44kg I m-ce Amandy Tomczyk na 7 zawodniczek
62kg VII m-ce Magdy Perkowskiej na 8 zawodniczek

W tych samych dniach również rozgrywane były zawody zapaśnicze stylu klasycznego i tutaj zawodnicy stylu wolnego sprawili sporą niespodziankę kolegom ze stylu klasycznego. W Międzywojewódzkich Mistrzostwach Województw Mluks Karlino zajął 11 miejsce na 22 kluby - z 4 województw startowało 110 zawodników. Mluks reprezentowali zawodnicy w poniższych kategoriach wagowych:

35kg - Madejski Kamil II m-ce

W pierwszym pojedynku Kamil zmierzył się z Dawidem Lis (Ceramik) wygrywając przez przewagę techniczną. Drugi pojedynek stoczył z Dawidem Korzyszczak (UKS ZST) i wygrał przez położenie na łopatki. W finale Kamil przegrał przez położenie na łopatki z Bartłomiejem Kuczmarskim.

38kg - Brzezinski Krystian I m-c

Krystian wygrał pierwszą walkę przez przewagę techniczną z Mateuszem Piątek (UKS ZST), drugie starcie wygrał z Michałem Kryś (Ceramik) poprzez położenie przeciwnika na łopatki. Najcięższą walkę Krystian stoczył w finale z Ernestem Frańskim (Orlęta), po zaciętym pojedynku wygrał przewagą punktową 8:5.

42kg - Niedbalski Oktawian VII m-ce na 11 zawodników
47 kg - Denis Kuba XV m-ce
53kg - Sudoł Hubert IX m-ce na 16 zawodników

W pierwszej walce Hubert pokonał zawodnika Jakuba Adamskiego (Hursarz). Drugi pojedynek przegrał z Remigiuszem Mech (UKS Jedynka) i w walce repasażowej uległ Nikodemowi Drewa(CARTUSIA).

59kg - Angrot Kamil XIm-ce

Zawody odbyły się w stylu klasycznym. Styl klasyczny różni się od stylu wolnego tym, że nie można w nim wykonywać żadnych akcji i chwytów z udziałem nóg. Walka toczyć się może w pozycji stojącej - tzw. stójce i pozycji parterowej, gdy przeciwnik klęczy na kolanach i podpiera się rękoma.

obejrzyj zdjęcia


Dwa medale Mluksiaków!

W dniach 27-28.09.2013 odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w Krotoszynie, w których łącznie startowało 123 zawodników reprezentujących cztery województwa: zachodniopomorskie, pomorskie, wielkopolskie i lubuskie. Zawody okazały się dobrze rokującym sprawdzianem formy zawodników Mluks po wakacyjnej przerwie przed zbliżającymi się w listopadzie Mistrzostwami Polski. Będzie to jeden z ważniejszych startów w kalendarzu uczniów klasy sportowej z Gimnazjum w Karlinie w bieżącym roku.

W kategori 35 kg, w której brało udział 16 zawodników, podopieczni Mluksu spisali się najlepiej. Nasz zawodnik Krystian Brzeziński w pierwszej walce spotkał się z medalistą Mistrzostw Polski i nieznacznie uległ 11:12 z zawodnikiem Mehmed Ruzhdi, kolejne cztery walki wygrał gładko zajmując ostatecznie 3 miejsce. W tej samej kategorii Madejski Kamil przegrał z zawodnikiem z Kołobrzegu Mehmed Ruzhdi, pokonując pozostałych rywali w czterech kolejnych walkach i plasując się na pozycji 3.

W kategori 42kg startowało 21 zawodników w tym trzech Mluksiaków:

W kategorii 53 kg brało udział 14 zawodników, Hubert Sudoł wygrał 3 walki zajmując 5 miejsce. W kategori 59 kg również brało udzial 14 zawodników, Kamil Angrot wygrał 2 pojedynki zajmując ostatecznie 8 miejsce.

W klubowym zestawieniu Karlino Mluks należało do czołówki, plasując się na 6 pozycji w końcowej klasyfikacji. Podsumowując turniej Mluks Karlino wypadł pozytywnie, zawody w Krotoszynie pokazały, że forma naszych zawodników ma tendencję zwyżkową. Już za tydzień 4-5 października odbędą się zawody tej samej rangi tyle, że z uczestnictwem dziewczynek w Poznaniu. Zawodnicy Mluksu będą mieli okazję spróbować swoich sił w walkach z młodzikami stylu klasycznego.

obejrzyj zdjęcia

stronę wykonała firma: rd dublinowski.pl